LISAINFO
Antileukine – toimib kolmes suunas, rahustab ärritunud ja tundlikku nahka, niisutab ja omab vananemisvastast toimet.
Kreemi omadused:
-
Sügavalt niisutav efekt
-
Rahustav ja taastav kompleks
-
Põhjalik päikese ja tuule kaitse
-
Sisaldab mikrosfääre, mis peegeldavad valgust
ANTILEUKINE ™ on bioloogiliselt inspireeritud Laminaria ochroleuca ekstrakt. Laminaria Ochroleucali nimetatakse ka kuldvetikaks, millel on sisemine tasakaal ja kohanemisvõime, nii et ta suudab hästi kasvada stressirohkes merekeskkonnas.
ANTILEUKINE ™ on igapäevane rahustav ja kaitsev kilp nahale, pakkudes kohest, mõõduka aja vältel rahustavat toimet nahale, parandades naha hüdratsiooni. Samuti vähendab dehüdratsioonist tingitud peeneid kortse ja naha karedust.
PS. Tootel intensiivne aroom (lõhnaõli sarnane), mis mõne aja pärast hajub. Katab hästi nahavead. Toon ühtlustub nahaga kuid sobib rohkem heledama ja keskmise nahapigmendiga inimesele.
SISALDAB
ALARIA ESCULENTA EXTRACT on pruunvetikas, mis sisaldab ravivaid ja taastavaid mineraale (tsink, seleen, raud) ja antioksüdantseid ühendeid, mis suurendavad naha kasutegureid, püüdes kompenseerida vananemise märke. Valkude ja asendamatute rasvhapeterikas (omega-3, -6 ja -9) merevetikas tugevdab kollageeni tootmist, taastades naha elastsust. Samuti kaitseb see kollageeni- ja elastiinikiude, takistades nende lagunemist. Omega-3 on oluline ka peente joonte ja kortsude tekke vähendamisel ning ennetamisel. Vetikate viljakas tekstuur tähendab, et ta salvestab palju vett, mis omakorda on täiendavaks boonuseks nahale.
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT – Merepruunvetika Laminaria Ochroleuca ekstrakt on rikas taimsete steroolide poolest, mis toetavad nahka mitmel viisil. Sellel “ookeanist” pärit jõuallikal on põletikuvastased omadused, mis hoiab ära fotovananemise ning suudab kaitsta ja tugevdada naha hüdrolipiidset tasakaalu.
SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL – Jojoba seemneõli on õline vedel vaha, mis on väga sarnane inimese naha kaitsekihiga. Samal ajal toetab see naha barjäärifunktsiooni. Seeläbi kaitseb see nahka veekao eest, jätmata seda rasvaseks.
TOCOPHERYL ACETATE – E-vitamiini spetsiifiline vorm, mida sageli leidub nahahooldustoodetes ja toidulisandites. Seda tuntakse ka kui tokoferüülatsetaat, tokoferoolatsetaat või E-vitamiini atsetaat. E-vitamiin on tuntud oma antioksüdantsete omaduste poolest, parandab kiirelt ka rakukahjustusi ning päikesekahjustatud nahka.
ZINC OXIDE – Tsinkoksiid on füüsiline UV-filter, mis peegeldab ja hajutab kahjulikud UVA- ja UVB-kiirgused naha pinnalt, et vältida päikesepõletust ja pikaajalisi päikesekahjustusi. On täiesti veekindel. Valgendab nahka ning ravib melasmat ja tumedaid laike.
IRON OXIDES – Raudoksiidid on kosmeetilised pigmendid, mis pärinevad looduslikest mineraalidest ja mida rafineerimisel peetakse nii sünteetilisteks kui ka mineraalseteks. Kasutatakse päikesekaitsekreemide toonimiseks, jumet parandavate meigivarjundite loomiseks ja naha kaitsmiseks nähtava valguse eest. Raudoksiidi peetakse kõige tõhusamateks saadaolevateks mittetoksilisteks kosmeetilisteks värvaineteks, ei avalda teadaolevalt kahjulikku mõju tervisele. Raudoksiidid on ka väga õrnad ja tundliku nahaga inimestele mitteärritavad.
SODIUM PALMITOYL SARCOSINATE – Naatriumpalmitoüülsarkosinaat on palmitoüülsarkosinaadi sool, mis on saadud sarkosiini aminohappe derivaadist. Kosmeetikas on naatriumpalmitoüülsarkosinaadil niisutavad ja suuremates kogustes kasutamisel õrnalt puhastavad omadused.
MAGNESIUM PALMITOYL GLUTAMATE – Magneesiumpalmitoüülglutamaat on aminohappe (glutamiinhape) ja mineraalide (magneesium) segu, mis hooldab ja pehmendab nahka. Magneesiumpalmitoüülglutamaat on asendatud aminohape. Glutamaat on aminohape. Aminohapped on valkude ehitusplokid. Glutamaat on kehas kõige rikkalikum aminohape. Glutamaati toodetakse kehas ja säilitatakse lihaskoes. Glutamaat on ehk kõige paremini tuntud kui toidu lisaaine mononaatriumglutamaat (MSG).
PALMITOYL PROLINE – Nahal toimib palmitoüülproliin pinnatöötlusena, andes selle pehme tunde. Samuti aitab see kosmeetilistel pigmentidel koostises seguneda. Proliinkomponent võib aidata tugevdada naha loomulikke toetavaid elemente, samas kui palmitiinhappe osa takistab niiskuse kadu. Nagu kõik aminohapped, aitab proliin nahal niiskust säilitada, andes sellele elastse välimuse ja tunde. Samuti aitab see toetada struktuure, mis takistavad peente joonte ja kortsude teket. Aminohappena peetakse seda kosmeetikas kasutatavaks ohutuks; tegelikult on proliin osa paljudest nahahoolduses kasutatavatest peptiididest.
TROPOLONE – Tropoloonid on bioaktiivsed looduslikud tooted, mis on saadud taimedest, seentest ja bakteritest. Tropoloone leidub enamasti taimede südapuidus, lehtedes ja koores, mistõttu on eeterlikes õlides palju erinevaid tropoloone. Selle toime pärsib kosmeetikatoodete oksüdeerumist ja pakub kosmeetikakeemikutele kõige rohkem huvi säilitusainena. Uuringud on näidanud, et tropoloonil on antimikroobsed omadused, eriti võime võidelda bakterite ja seente kasvuga. Samuti seostatakse seda antioksüdantse toimega.
POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 – Polyacrylate Crosspolymer-6 on nahasõbralik sünteetiline polümeer, mis kaitseb naha pinda, paksendab toote konsistentsi ja aitab hoida koostist stabiilsena. Polüakrülaadi ristpolümeerid toimivad tootes oleva vee geelistamisel, mis aitab suspendeerida osakesi ja õlipiisku.
ALUMINA – Multifunktsionaalne abiaine, mida kasutatakse peamiselt pigmendikandjana. Pigmendiks võib olla anorgaanilises päikesekaitsekreemis nt. titaandioksiid. See spetsiaalne töötlus võimaldab pigmentidel koostises ühtlaselt hajutuda ning pealekandmisel kergesti ja ühtlaselt ühilduda nahaga. See on ülikasulik nii mineraalsete päikesekaitsekreemide kui ka meigitoodete jaoks.
Peale selle võib alumiiniumoksiidi kasutada ka absorbendina ( mõnikord kombineerituna matistava pulbriga, mida nimetatakse polümetüülsilsekvioksaaniks), toimib viskoossust reguleeriva või läbipaistmatust suurendava ainena ja vähendab valemi läbipaistvust.
ALUMINIUM HYDOXIDE – Alumiiniumhüdroksiidil on nii aluselised kui ka happelised omadused. Alumiiniumhüdroksiidide termiline analüüs näitab, et madalatel pH väärtustel (pH = 5–7) valmistatud alumiiniumhüdroksiidi osakesed võivad absorbeerida liigset vett.
PS. Seoses mineraalide hirmuga- ranged seadused tagavad, et EL müüdavad kosmeetika-, ja hügieenitooted on inimestele ohutud.
GERANIOL – Geraniool on meeldiva roosilaadse aroomiga monoterpeenalkohol, mida tuntakse paljude eeterlike õlide olulise koostisosana ning mida kasutatakse kosmeetika lõhnaühendina.
HYDROXYCITRONELLAL – Hüdroksütsitronellaal on nahahoolduse koostisosa, mis toimib peamiselt lõhnaainena. See sünteetiline aroom on saadud lenduvast lõhnaühendist tsitronellool ja sellel on tsitruseliste alatoonidega lillelõhn. Hüdroksütsitronellaali leidub laialdaselt peamise koostisosana eeterlikes õlides, sealhulgas ilang-ilangi õlis, palmaroosiõlis, geraaniumiõlis, apelsiniõieõlis, sidrunheinaõlis, humalaõlis ja lavendliõlis.
LINALOOL – Linalool on värvitu, küllastumata terpeenalkohol, mida leidub paljudest taimedest saadud eeterlikes õlides, on meeldiva bergamoti lõhnaga õli. Lõhnaaine.
PHENOXYETHANOL – Fenoksüetanool on ülemaailmselt heaks kiidetud ja laialdaselt kasutatav sünteetiline säilitusaine, kosmeetikatoodetes kontsentratsioonides kuni 1%. Seda kasutatakse sageli isegi väiksemates kogustes, eriti kui see on kombineeritud teiste säilitusainetega. Tuleb aru saada, et kuigi see säilitusaine on viimastel aastatel levitatud puhta looduse austajate poolt halvustava hinnanguga, ei puuduta selle hinnangu jagajate taga olev vastuoluline uurimus kosmeetikakvaliteediga ohutut fenoksüetanooli ja see on oluline fakt. Iga kosmeetiline komponent tuleb enne kasutamist puhastada, nii ka taimsed taimeekstraktid, et neisse ei jääks mustust, võimalikke ussimune jm. Samuti puhastatakse fenoksüetanool enne kosmeetikatoodetes kasutamist ning sellisel kujul on see ohutu, mida toetavad aastakümnetepikkused ohutushinnangud. Uuringud näitavad, et võrreldes paljude teiste säilitusainetega on kosmeetikatoodetes kasutatava fenoksüetanooli suhtes ülitundlikkusreaktsioonide või allergiliste reaktsioonide esinemissagedus väga haruldane. Kõik säilitusained, isegi looduslikud, sisaldavad teatavat ohtu naha sensibiliseerimiseks, sest igasugused säilitusained on mõeldud seente, bakterite ja hallituse hävitamiseks ning võivad nahka negatiivselt mõjutada. Selliste patogeenide oht nahale on tegelikult palju suurem kui ükskõik millise säilitusaine oht. Selleks, et looduslikud säilitusained oleksid tõhusad, tuleb neid kasutada palju suuremates kogustes kui sünteetilisi säilitusaineid, tavaliselt kuni 10%. Suuremad kogused aga võivad nahka ülimal määral ärritada või muuta tundlikuks, nii et võib kindlatele uuringutele tuginedes väita, et looduslikud säilitusained ei ole paremad kui sünteetilised. Kuigi nahahooldustoodetes kasutatav fenoksüetanool on sünteetiline, leidub seda kemikaali ka looduslikult rohelises tees.
KASUTAMINE
Kandke väike kogus kreemi nahale, hajutades kuni jume on ühtlane.
KOOSTIS
AQUA, TITANIUM DIOXIDE, АLUMINA, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, SILICA, ALUMINIUM HYDROXIDE, METHOXY PEG-10 PROPYLTRIMETHOXYSILANE, HYDRATED SILICA,, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, C14-22 ALCOHOLS, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCER- IDE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, HYDROXYETHYL ACRYLATE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ISOHEXADECANE, POLYSORBATE 60, ALARIA ESCULENTA EXTRACT, MAGNESIUM PALMITOYL GLUTAMATE, PALMITOYL PROLINE, SODIUM PALMITOYL SARCOSINATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, IRON OXIDES, ZINC OXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, DISODIUM EDTA, PARFUM, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, TROPOLONE, PHENOXYETHANOL, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRONELLOL, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE.
"Clean Beauty"
CLEAN BEAUTY kontseptsioon.
-
Terviseohutus, mittetoksilised koostisained;
-
Ohutus loodusele – mitte reostada vett, säästa taimi, olla kliima suhtes neutraalne;
-
Eetika – loomkatseid ei tehta;
-
Koostisosade läbipaistvus tavakliendile.
Clean Beauty on elustiilist lähtuv trend, mis tuleneb sellest, et tarbijad on üha teadlikumad, kuidas enda ja planeedi eest hoolitseda. See ei ole moeröögatus. See on makrosuundumus, mis kasvab. Nõudlus tervislike ja keskkonnasõbralike toodete järele võtab kosmeetikatööstuses võimust.
Toodetes kasutatud koostis on täpselt Euroopa Liidu seadusandlusega reglementeeritud ja ei kujuta inimese tervisele mingit ohtu.
Tooted vastavad rahvusvahelise Hea tootmistava sertifikaadi standarditele. Hinnangud on kõigi näitajate osas “suurepärased”.
GOOD MANUFACTURING PRACTICE (GMP) on põhimõtete ja reeglite süsteem, mis tagab tootmisprotsessi iga etapi õige kulgemise, garanteerides kvaliteetse lõpptoote.
GMP rakendamine on laialt levinud ka toiduainete, kosmeetikatoodete, veterinaarpreparaatide, biotehnoloogia, arvutitehnoloogia jne. tootmises. GMP sertifikaadi eesmärk on tagada, et iga partii toodetel on samad omadused.