LISAINFO
SODIUM HYALURONATE – Naatriumhüaluronaat on hüaluroonhappe väiksem vorm, mis tungib naha sügavamatesse kihtidesse. Tõmbab niiskust ligi ja vähendab põletikku. Suurendab naha immuunsust, hoiab ära veemolekulide kadumise maatriksis, annab nahale volüümi. Naatriumhüaluronaadi molekulmass on väiksem kui hüaluroonhappel, seetõttu tungib ta sügavale naha sisse. Ta on ka stabiilsem ja sellevõrra vähem oksüdeeruv.
HYALURONIC ACID – Hüaluroonhape on suure on molekulaarsusega, niisutab ja säilitab niiskuse just naha pealmises kihis, vähendades pinnakuivuse tekke võimalust. Tuntud haavade parandamise poolest, hüaluroonhape hoiab pindmist naha niiskust ja säilitab elastsust. Hüaluroonhape soodustab ka aktiivsete komponentide jõudmist naha sisekihtidesse ning tal on vabasid radikaale püüdvad omadused. Looduslikult leidub hüaluroonhapet inim- ja loomses kehas. Kosmeetikas kasutatakse hüaluroonhapet, mis on saadud bakteritest. Hüaluroonhappe erinevad vormid on ilumaailmas ja meditsiinis väga tähtsal kohal ja vajalik komponent.
Hüaluroonhape on ülimalt mõjuv niisutav aine, mis suudab oma massist kuni 1000 x suuremaks paisuda, tagades sedamoodi nahale ülimalt hea volüümi. Samuti võib julgelt hüaluroonhapet pidada meie naha niisutusmahutiks. Kui HA on nahas piisavalt, siis nahaalused protsessid käivituvad, naha elastsus suureneb, peened ja sügavamadki kortsud mahenevad. Nii et hüaluroonhape pole mitte ainult sisuliselt veemagnet, vaid on ka ülitark ja aitab reguleerida rakkude veetaset. HA on mukopolüsahhariid, mille ülesanne on säilitada ja tagada kollageeni ning elastiini tootmine kehas.
HA toimib igat tüüpi nahale – rasusele, aknele kalduvale, kuivale või tundlikule! Lisaks annab see nahale antioksüdantse tõuke, et hoida eemal vabu radikaale ja rakkude rääsumist.
SISALDAB
HYALURONIC ACID / SODIUM HYALURONATE on tootes erineva molekulmassiga hüaluroonhappe vormid: 0,15 kDa, 10-20 kDa, 130-150 kDa (kilodaltonit) – mis niisutavad nii sügavamaid kui ka pindmisemaid nahakihte, pinguldavad ja vormivad nahka. Hüaluroonhape on võimeline enda massist ligi 1000 x suuremaks paisuma, seetõttu annab ta nahale täiendava volüümi. Samuti on HA suuteline niiskust kudedes säilitama. Hüaluroonhape on olemuselt polüsahhariid ja naha maatrixi element, temast sõltub fibroplastrakkude aktiivsus ja nendest omakorda sõltub kollageeni, elastiini ja hüalurooni enda tootmine.
Hüaluroonhape on laialdaselt jaotunud sellistes kudedes nagu nahk, sünoviaalvedelik, klaaskeha ja sidemed. Hüaluroonhape osaleb rakkude adhesioonis ja kaitses, nahakoe moodustamises ja kudede niiskuse ja elastsuse säilitamises. Hüaluroonhappe sisalduse vähenemisega kaotab nahk niiskust, muutub kiskuvaks ning tekivad kortsud ja lõtvumine.
SOLUBLE COLLAGEN – Täiendava vananemisvastase toime saavutamiseks sisaldab seerum rohkesti lahustuvat merelist kollageeni (lausa 10%), mis on tuntud tõhusa niisutajana, samuti mikrohaavade parandajana. Mereline kollageen minimeerib kortsukesi, annab nahale elastsust ja on suurepärane nahaärrituste maandaja. Kollageeni tugevaks küljeks on see, et ta on suure molekuliga, millel on tohutu vett siduv võime, tänu sellele on selline kollageen niiskuse andja ja säilitaja. Nahale tekib veerikas kile, andes sarvkihile (naha ülemisele kihile) suurepärase niisutuse, muutes selle mõnusaks ja siledaks ning vähendades transepidermaalset veekadu (vee aurustumisprotsess nahast). Kollageen on naha põhikomponent, olles asendamatu nahastruktuuri tugevdamisel. Kollageeni kvaliteedist sõltub naha elastsus ja niisutustase. Vananedes toodab keha vähem kollageeni, mis põhjustab naha kuivust ja kortsude teket.
ARGININE – Arginiin suurendab kollageeni tootmist nahas. Hoides nahka seestpoolt pingul, on kollageen naha esimene kaitseliin enneaegse vananemise vastu. See aitab ka kiirendada rakkude taastumist nahas, hoides naha terve ja säravana. Arginiin – asendamatu aminohape, ühtlasi neutraliseerib vabu radikaale.
CLYCERIN – Glütseriin parandab naha barjääri, tõmmates vett õhust, et hoida nahka hüdreerituna ja minimeerida veekadu. Kuna glütseriin on võimeline nahas olema pikka aega, siis aitab ta nahal säilitada niiskust isegi siis, kui see puutub kokku kahjulike keskonnamõjudega, nagu saaste ja UV-kiirgusest tekitatud kuivus. Glütseriin on ka nahasõbralik ja mittekomedogeenne, muutes selle ohutuks kõikidele nahatüüpidele. Ta on üldiselt mitteärritav ja suurepärane hüdratsiooni hoidja akne-, rosaatsea- ja erinevate ekseemide korral. Glütseriini nahale kandmine püüab naha niiskust kinni ja annab sellele noorusliku ja tervisliku sära. Tõmmates niiskust naha ülemisse kihti, aitab glütseriin vähendada kortsude teket ning hoiab naha pehme ja siledana.
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – See alumiiniumsool saadakse oktenüülmerevaikhappe anhüdriidi reageerimisel tärklisega. Seda kasutatakse kosmeetikas paakumisvastase ainena, viskoossust suurendava ainena (voolutakistus) ja absorbendina. Vähendab õlist läiget, kasutusala on vedelikud ja mineraalpuudrid.
PS. Kuigi alumiiniumi peetakse neurotoksiliseks, ei ole ükski uuring näidanud selle soola mürgisust kosmeetikatoodetes. See ei ole sama alumiiniumivorm, mida kasutatakse higipulkades.
PEG 40 HYDROGENATED CASTOR OIL – Hüdrogeenitud kastoorõli. Kastoorõli saadakse Ricinus communis taime seemnete külmpressimisel, millele järgneb õli kuumtöötlus. Hüdrogeenitud kastoorõli on taimne lahusti, mida kasutatakse ka kosmeetikatoodetes pindaktiivse ainena ja puhastusainena ning mis on mõeldud kasutamiseks emulgaatorina veepõhistes koostistes, mis sisaldavad suurt veefaasi. Oklusiivse ainena loob hüdrogeenitud kastoorõli naha pinnale kaitsva niisutava kihi, mis toimib barjäärina loomuliku niiskuse kadumise vastu. Kortsude ennetamine. Kastoorõli sisaldab antioksüdante, mis võitlevad vabade radikaalidega.
TROPOLONE – Tropoloonid on bioaktiivsed looduslikud tooted, mis on saadud taimedest, seentest ja bakteritest. Tropoloone leidub enamasti taimede südapuidus, lehtedes ja koores, mistõttu on eeterlikes õlides palju erinevaid tropoloone. Selle toime pärsib kosmeetikatoodete oksüdeerumist ja pakub kosmeetikakeemikutele kõige rohkem huvi säilitusainena. Uuringud on näidanud, et tropoloonil on antimikroobsed omadused, eriti võime võidelda bakterite ja seente kasvuga. Samuti seostatakse seda antioksüdantse toimega.
PEG-12 DIMETICONE – Ränipõhine polümeer on multifunktsionaalne koostisaine, mis kuulub polüetüleenglükooliga (PEG) modifitseeritud silikoonide perekonda. See toimib emulgaatori, pindaktiivse ja nahka hooldava ainena. Üks PEG-12 dimetikooni iseloomulikke eeliseid on selle võime niiskust ligi tõmmata ja säilitada. Pealekandmisel moodustab see hingava barjääri, mis hoiab ära veekadu, säilitades seeläbi naha hüdratatsioonitaseme. See on keemiliselt konstrueeritud nii, et see sisaldaks PEG-rühmi. See modifikatsioon muudab PEG-12 dimetikooni vees lahustuvaks, võimaldades seda hõlpsasti lisada nii vee- kui ka õlipõhistesse preparaatidesse. Selle vees lahustuvus muudab selle erakordseks valikuks toodete jaoks, mis nõuavad siledat, mitterasvast tunnet ja hõlpsat mahaloputamist.
TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE – Tetranaatriumglutamaatdiatsetaat on orgaaniline sool, mis on sünteesitud glutamiinhappest (looduses rikkalikult esinev aminohape). Tavaliselt näib see vees lahustuva lõhnatu valge pulbrina ning seda kasutatakse mitmeotstarbelise läbipaistva vedela kelaativa ainena ja säilitusainete võimendajana.
POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 – Polüakrülaatristpolümeer-6 stabiliseerib ja paksendab veepõhiseid emulsioone. See toimib eriti hästi kosmeetiliste geeltekstuuride loomiseks sest see tagab tootele elegantse libisemise ja mittekleepuva tekstuuri. Toimib hästi koos teiste koostisosadega, et taastada naha barjääri ja vältida epidermaalset veekadu. Selle toimeaine õrnus muudab selle kilet moodustava ainena populaarseks silmaümbruse toodetes. Polüakrülaatristpolümeer-6 peetakse kosmeetikas kasutatavaks ohutuks.
PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER – Laurüülglükooleetrit kasutatakse peamiselt emulgaatorina, mis aitab vähendada emulgeeritavate ainete pindpinevust vee ja vee/alkoholipõhiste kosmeetiliste preparaatide tootmiseks. See sünteetiline ühend koosneb polüpropüleenglükoolist (PPG-1), polüetüleenglükoolist (PEG-9) ja laurüülalkoholist. Olemasolevate teaduslike tõendite põhjal on teatatud, et PPG-1-PEG-9 laurüülglükooleeter on madalates kontsentratsioonides (kosmeetika, hambapasta jne.) kasutamiseks ohutu ning puuduvad tõendid, mis toetaksid olulisi kõrvaltoimeid.
COCETH-7 – Abiaine, mis aitab veel ja õlil omavahel seguneda, tavaliselt valmistatakse see valemis osana solubilisaatoritriost, mis on ühendatud PPG-1 /PEG-9 laurüülglükooleetri ja PEG-40 hüdrogeenitud kastroorõliga. Need kolm kergesti käsitsetavat vedelikku töötavad paljude õlidega ja tagavad koostisele head sensoorsed omadused.
POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 – Polyacrylate Crosspolymer-6 on nahasõbralik sünteetiline polümeer, mis kaitseb naha pinda, paksendab toote konsistentsi ja aitab hoida koostist stabiilsena. Polüakrülaadi ristpolümeerid toimivad tootes oleva vee geelistamisel, mis aitab suspendeerida osakesi ja õlipiisku.
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – Akrülaadid/C10-30 alküülakrülaadi ristpolümeer on sünteetiline koostisosa, mida kasutatakse nahahooldustoodete tekstuuri ja tajutava tunde parandamiseks. See on tunnistatud ohutuks. Aitab luua stabiilseid ja mahedaid õli-vees emulsioone. Kasutatakse ka veekindlate päikesekaitsetoodete väljatöötamisel.
GERANIOL – Geraniool on meeldiva roosilaadse aroomiga monoterpeenalkohol, mida tuntakse paljude eeterlike õlide olulise koostisosana ning mida kasutatakse kosmeetika lõhnaühendina.
LIMONENE – Limoneen on kemikaal, mida leidub tsitrusviljade koortes ja teistes taimedes. Farmaatsiatoodete lisatakse limoneeni, et aidata meditsiinilistel salvidel ja kreemidel läbi naha tungida. Samuti kasutatakse limoneeni lõhnaainena, puhastusainena, kosmeetika ja isikliku hügieenitoodete koostisena.
HYDROXYCITRONELLAL – Hüdroksütsitronellaal on nahahoolduse koostisosa, mis toimib peamiselt lõhnaainena. See sünteetiline aroom on saadud lenduvast lõhnaühendist tsitronellool ja sellel on tsitruseliste alatoonidega lillelõhn. Hüdroksütsitronellaali leidub laialdaselt peamise koostisosana eeterlikes õlides, sealhulgas ilang-ilangi õlis, palmaroosiõlis, geraaniumiõlis, apelsiniõieõlis, sidrunheinaõlis, humalaõlis ja lavendliõlis.
LINALOOL – Linalool on värvitu, küllastumata terpeenalkohol, mida leidub paljudest taimedest saadud eeterlikes õlides, on meeldiva bergamoti lõhnaga õli.
ALPHAISOMETHYL IONONE – Alfa-isometüülioon on kasutusel nii maitse kui lõhnaainena, tunnistatud ohutuks kui siiski võib tundlikumal nahal mõjuda sensibiliseerimise tõttu allergeeniks. Kui kliendil on lõhnaainetele esinenud allergiat, siis oleks soovitav seda koostisosa enda valitud kosmeetikas vältida.
PROPYLENE GLYCOL – Propüleenglükool (PG) on sünteetiliselt toodetud orgaaniline alkohol, mis on värvitu, lõhnatu ja kergelt viskoosne vedelik, mida saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel. Kosmeetiliselt kasutatakse seda tihti transpordi omaduse poolest, mis võimaldab biotehnoloogiliselt toodetud kõrgtehnoloogilistel ainetel (nt. peptiidid) paremini imenduda. Kosmeetiliselt kasutatav propüleenglükool ei imendu ise sügavale. Sellel on vett siduv omadus, mistõttu see aitab vees mittelahustuvatel ainetel lahustuda vees. Hea niiskussidususe võime ja niiskusesäilitaja. Toiduainetööstuses kasutatakse (nt. keeksid, tordipõhjad, maitseained jm.) niiskuse säilitaja ja hallituse ärahoidjana, farmaatsiatööstuses kasutatakse seda samuti abiainena (valuvaigistites-, köha-, ohatise-, erinevates ravimites).
Klientide seas levib hirm selle toimeaine suhtes, kas see on mürgine? Propüleenglükool ei ole bioakumuleeruv, see ei kogune kehas, et muutuda mürgiseks. Kaubanduslikud kogused, mis on kindlalt määratletud, on tunnistatud ohutuks ning lagunevad kiiresti. Siinkohal võib mõelda sellele, et paljud kosmeetiliselt lisatud komponendid, mida igapäevaselt kasutame on inimorganismis ainult teatud tunde, andes oma vajaliku panuse. PG kasutatakse laialdaselt toidu-, farmaatsia ja kosmeetikatööstuses. Seda nimetatakse kaubanduslikuks klassiks ja saadakse PG hüdrolüüsimisel, teatud andmetele tuginedes on selle puhtusaste 99, 5%
On olemas ka taimedest saadud PG, milles kasutatakse taimepõhist glütserooli. Veel kasutatakse PG tööstuslikus klassis, milles glütserool muundatakse PG-ks, kasutusel lahustina värvi-, plastiktööstuses jne. Need on erinevad struktuurid, mida ei tohiks segi ajada.
TRIETHANOLAMINE – Trietanoolamiini (TEA) üks olulisemaid kasutusviise on kosmeetiliste preparaatide pH tasakaalustamine. Teadaolevalt neutraliseerib see kõrgemat ja madalamat pH-d ning vähendab mistahes toote happesust ja aluselisust. Trietanoolamiin aitab kaasa ka erinevate koostisosade emulgeerimisele, mis on üks peamisi põhjuseid, miks seda kasutatakse tootekoostistes. Emulgeerimise käigus segatakse kaks segunematut vedelikku (õli/vesi), et moodustada homogeensem toode. Selle protsessi jaoks on vaja kemikaali, mis aitab protsessis hoida mõlemat molekuli koos. Toimib ka toote paksendajana. Teised TEA vormid sisaldavad orgaanilist UV filtrit, toimivad jahutajana või säilitusainena.
Kas trietanoolamiin on tervisele ohtlik?
Palju muret tekitab loodussõprade poolt kirjeldatud trietanoolamiini toksilisus ja selle ohtlikkus nahahoolduse koostisosana. Need mured tulenevad tõsiasjast, et see toimeaine tuleneb ammoniaagi reaktsioonist N-nitroseerivate (N-nitrosoühendid) koostisosadega, mille tulemusena tekivad nitrosoamiinid, mida peetakse kantserogeenseteks.
TEA on kasutamisel ohutu, kui see on valmistatud regulatsioonide kohaselt, mitteärritavatena. EL -s peavad tooted vastama kosmeetikatoodete koostisosade ülevaatamise eksperdirühma kehtestatud juhistele, mis keelavad TEA kasutamise kõigis toodetes, milles võivad moodustuda N-nitrosoühendid. Nahahooldustoodetes sisalduvate N-nitroseerivate koostisosade tase on tugevalt reguleeritud. Nii et hirm selle toimeaine suhtes on alusetu. Sellel koostisosal ei ole otseselt nahale mingeid eeliseid, seda kasutatakse eelkõige seetõttu, et see aitab parandada toodete kosmeetiliste koostiste tõhusust.
KASUTAMINE
Kodus: kandke seerum hommikul ja õhtul puhastatud näole. Võib kasutada ka eraldi kreemist aga soovituslik on seerumile ikkagi lisada kreem, sest seerum töötab alati efektiivsemalt koos kreemiga.
Salongis: sobib ultraheli mikromassaazi aktiveerimiseks vaheainena või lisades ULH geeli hulka.
KOOSTIS
AQUA,CYCLOMETHICONE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, SOLUBLE COLLAGEN, PEG-12 DIMETHICONE, ARGININE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, COCETH-7, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, PEG 40 HYDROGENATED CASTOR OIL, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, TROPOLONE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, TRIETHANOLAMINE, GERANIOL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, ALPHAISOMETHYL IONONE, LIMONENE, LINALOOL.
CLEAN BEAUTY kontseptsioon.
-
Terviseohutus, mittetoksilised koostisained;
-
Ohutus loodusele – mitte reostada vett, säästa taimi, olla kliima suhtes neutraalne;
-
Eetika – loomkatseid ei tehta;
-
Koostisosade läbipaistvus tavakliendile.
Clean Beauty on elustiilist lähtuv trend, mis tuleneb sellest, et tarbijad on üha teadlikumad, kuidas enda ja planeedi eest hoolitseda. See ei ole moeröögatus. See on makrosuundumus, mis kasvab. Nõudlus tervislike ja keskkonnasõbralike toodete järele võtab kosmeetikatööstuses võimust.
Toodetes kasutatud koostis on täpselt Euroopa Liidu seadusandlusega reglementeeritud ja ei kujuta inimese tervisele mingit ohtu.
Tooted vastavad rahvusvahelise Hea tootmistava sertifikaadi standarditele. Hinnangud on kõigi näitajate osas “suurepärased”.
GOOD MANUFACTURING PRACTICE (GMP) on põhimõtete ja reeglite süsteem, mis tagab tootmisprotsessi iga etapi õige kulgemise, garanteerides kvaliteetse lõpptoote.
GMP rakendamine on laialt levinud ka toiduainete, kosmeetikatoodete, veterinaarpreparaatide, biotehnoloogia, arvutitehnoloogia jne. tootmises. GMP sertifikaadi eesmärk on tagada, et iga partii toodetel on samad omadused.