LISAINFO
Toote võtmekomponendid:
RONACARE® ECTOIN – Naha kaitsmise avalik saladus
-
Tugevdab naha kaitsesüsteemi – rakukaitse
-
Kaitseb liigse päikesekiirguse (UV) eest, nähtav- ja infrapunavalgus, samuti ekraani- ja linnavalgus, reostus õhus
-
Minimeerib UV-kiirte põhjustatud raku DNA kahjustusi (in vitro)
-
Kaitseb naha immuunsüsteemi – antioksüdantne kaitse (in vivo)
-
Aeglustab vananemisprotsessi – vähendab kortse ( in vivo)
-
Loob nahas veereservuaari – depoo pikaajaliseks hüdratsiooniks (in vivo)
-
Säilitab naha barjääri tasakaalu – taastab hüdrolipiidbarjääri (in vivo)
Kreem on o/w faas (õli – vees emulsioonides segatakse õlifaas veefaasi), ei tekita pooride ummistumist. Sobilik igal aastaajal.
SISALDAB
ECTOIN – Ektoiin on looduslik ühend, mida leidub mitmetes bakteriliikides. See on lahustunud aine, mis toimib kaitsva ainena, töötades osmolüüdina, mis aitab rakkudes vett reguleerida. Ekotiin võimaldab seega erinevatel organismidel ellu jääda äärmiselt osmootses stressis. Ektoiin on osmootse rõhu kaitseaine, seda täheldatakse mitmesugustes mikroorganismides, mistõttu kasutatakse teda laialdaselt ka kosmeetikas ja ravimites. Ektoiinil on suutlikus tõrjuda reostusest ja UV-kiirgusest tulenevaid keskkonnastresse. 100% looduslik ja multifunktsionaalne kosmeetiline toimeaine, millel on silmapaistev rakukaitse ja vananemisvastased omadused. Erinevad in vivo ja in vitro uuringud ning kliinilised uuringud rõhutavad Ectoin® erakordset efektiivsust. Lahustatud ektoiin kaitseb rakumembraani pindaktiivsete kahjustuste eest. Veekao mõõtmised transepidermaalselt (in vivo) viitavad sellele, et naha barjäärifunktsioon tugevneb pärast ektoiini sisaldava õli-vee emulsiooni paikset manustamist. Ektoiin toimib suurepäraselt naha barjääri tugevdajana, millel on pikaajaline tõhusus nahale tervikuna.
GLYCONOLACTONE – Glükonolaktoon (PHA) lahustab surnud naharakud ja võimaldab pooride puhtust. Oma olemuselt on ta malbem kui AHA/BHA happed, ta on suhteliselt suure keemilise molekuliga ja ei tungi sügavale naha sisse, mis vähendab pärast kasutamist punetuse ja ketenduse tõenäosust. Ta kiirendab rakkude vahetust, stimuleerides seeläbi naha uuenemist. Glükonolaktoonhape tõmbab endasse niiskust ja veemolekule, nii on ta ka naha koorimise ajal väga niisutav. Sobib pindmiste kortsude eemaldamiseks.
HYDROGENATED LECITHIN – Hüdrogeenitud letsitiin on letsitiini kontrollitud hüdrogeenimise saadus. Nende fosfolipiidide kaksikkihid vees võivad moodustada liposoome. Kollakaspruunikate rasvainete rühm, mis on amfifiilsed – tõmbavad ligi nii vett kui ka rasvaineid (ja on nii hüdrofiilsed kui ka lipofiilsed ) ning neid kasutatakse tekstuuri silumiseks, emulgeerimiseks, homogeniseerimiseks – vedelad segud ja tõrjuvad kleepuvad materjalid. Letsitiin aitab säilitada stabiilset emulsiooni kahe segunematu vedeliku vahel. Emulgaator vähendab kahe vedeliku vahelist pindpinevust ja võimaldab neil seguneda ning moodustada stabiilse, heterogeense dispersiooni. Letsitiinist saadud liposoomid on sfäärilised vesiikulid, millel on üks või mitu fosfolipiidide kaksikkihti, mis ümbritsevad vesisektsiooni. Liposoomid võivad kapseldada hüdrofiilseid või hüdrofoobseid vesiaineid fosfolipiidide kaksikkihti. Sellises kapslis on aktiivained, mida transporditakse sügavale naha sisse.
LYSOLECITHIN – Lüsoletsitiin on rasvhapetest tulenev koostisosa, mis on valmistatud happelise, ensümaatilise või muu letsitiini hüdrolüüsi meetodil, mis on peamine naha barjääri taastav koostisosa. Seda letsitiini vormi kasutatakse peamiselt emulgaatorina koos teiste rasvhapete, vitamiinide, taimeekstraktide ja glükoolidega. Lüsoletsitiin on saadud taimsetest õlidest, tema ülesanne on naha loomulike lipiidide taastamine.
PHYTOSPHINGOSINE – Fütosfingosiin on laia toimespektriga mittekomedogeenne, teatud tüüpi rasv, mida esineb loomulikult naharakkudes, mis kaitseb nahka kahjulike UV-kiirte eest ja aitab säilitada naha loomulikku niiskusbarjääri. Fütosfingosiin on fosfolipiid. Fosfolipiidid on lipiidide (rasvade) klass ja peamine kõigi bioloogiliste membraanide komponent; sfingolipiidide metaboliidid ( sfingosiin ja keramiid ) on bioaktiivsed ühendid ja osalevad mitmesugustes rakuprotsessides, sealhulgas rakkudevaheline interaktsioonis, rakkude proliferatsioonis, diferentseerumises ja apoptoosis. Fütosfingosiin on ka üks levinumaid hajutatud looduslikke sfingoidsed aluseid.
JOJOBA ESTER – Jojobaestrid, mis on saadud jojoba taime seemnetest, vähendavad kuivust, mis võib põhjustada naha ketendavaid ja karedaid laike. Samuti vähendavad need tõhusalt peeneid kortse ja suurendavad naha tugevust, aidates tagasi pöörata nähtavaid vananemise märke.
PULLULAN – Pullulanil on hapnikubarjäär, suurepärane niiskuse säilivus ja see takistab ka seente kasvu. Sisaldab polüsahhariididena tuntud komplekssuhkruid, mistõttu on see hea vett siduv aine (st niisutav) ja antioksüdant nahahooldustoodetes. On tõestatud, et see toimib hästi ka teiste nahahooldusvahendite kandjana, pakkudes koostisained tõhusalt sinna, kuhu need minema peavad.
POLYGLYCERYL-3 BEESWAX – Polüglütserüül-3 mesilasvaha on segu mesilasvahast, glütseriinipolümeerist ja rasvhapetest. Moodustab naha pinnale kaitsva barjääri, kaitstes õrna nahka keskkonnaärritajate ja karmi ilmastiku eest. On pehmendava mõjuga, aitab see emulgeerida õli- ja veesegusid ning on tundlikule nahale kasutamiseks piisavalt õrn.
XANTAN CUM – Ksantaankummi on suhkru kääritamisel saadud polüsahhariid, mis aitab luua stabiilse emulsiooni ja parandab nahahooldustoodete tekstuuri ja võimaldab toodete stabiilsust.
SCLEROTIUM GUM – Skleroosikummi on looduslik polüsahhariid, mis saadakse niitja seente Sclerotium rolfsii (S. rolfsii) mikroorganismi kääritamisel. Algselt fütopatogeenina mädanenud punasest paprikast eraldatud S. rolfsii sai kõige viljakamaks tüveks eksopolüsahhariidide (EPS) tootmisel. Sclerotium kummil on loomulikud nahka siluvad ja rahustavad omadused.
UNDECANE / TRIDECANE – Leidub looduslikult allikates nagu kookospähkel, palm, viigikaktus, karusmarjad, vetikad ja seened. Seda peetakse nahale ohutuks. Kasutatakse tihti jumestuskreemides kuna tekitab ilusa tekstuuri ja ei lase jumestusel ära kuluda. Pehmendav aine, mis on tuntud selle poolest, et pakub koostistele kerget ja sujuvat libisemist. Saadud 100% taastuvatest lähteainetest, alternatiiv silikoonidele.
BIS – ETHYLHEXYLOXYPHENOL MERHOXYPHENYL TRAZINE – Ethylhexyloxyphenol Metoksüfenüültriasiini peetakse reguleerivate asutuste poolt kosmeetikatoodetes kasutamiseks ohutuks. See ei ole komedogeenne ja sobib kasutamiseks vegantoodetes. UV-valguse neelaja, mis ei kujuta tervisele ohtu. Tuntud kui Tinosorb S või Bemotrizinol on sünteetiline UV-filter, mis pakub laia spektriga päikesekaitset tänu oma võimele absorbeerida UVA- ja UVB-kiiri. Vananemisvastane koostisosa, kuna see aitab ära hoida päikesest tingitud naha vananemise nähtavaid märke. Tunnistatud nahale sobivaks, on fotostabiilne komponent.
TITANIUM DIOXIDE – Titaandioksiid (TiO2) on mittetoksiline ja üldiselt ohutu kasutada kosmeetikas. Selle osakesed on piisavalt suured, et mitte tungida läbi terve naha ega kujutada endast ohtu. TiO2 on nanokujul keelatud. Tootes kasutatud titaandioksiid on pigmentide osa, mitte nanoformaadis. See kaitseb nahka UVA- ja UVB – kiirguse eest ning seda ei peeta naha tundlikkuse seisukohalt riskantseks. Titaandioksiid on õrn, on tal suurepärane sobivus tundlikule, punetavale nahale, samuti silmaümbrusele.
COCO-CAPRYLATE – Kookospähklist saadud taimne koostisosa. Eelised: omab kõrget biosobivust nahaga ja seetõttu on sellel võime tungida sügavale ja aidata nahal end parandada. See toimib pehmendavana ja annab nahale uskumatu pehmuse.
DIMETHYLMETHOXY CROMANOL – Dimetüülmetoksükromanool (DMC) on sünteetiliselt loodud võimas nahahooldusaine ja nahale toetav antioksüdant. See loodi E-vitamiiniga sarnaseks ja ta suurendab selle vitamiini kaitsevõimet. Koostisaine eemaldab soovimatud rakujäägid ja aitab leevendada UV-kiirguse, saaste- ja muude agressorite põhjustatud kahjustusi.
DEITHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE-Dietüülaminohüdroksübensoüülheksüülbensoaati võib pidada vananemisvastaseks aineks, kuna see kaitseb nahka kahjulike UVA-kiirte eest, mis omakorda kiirendab vananemisilminguid. UVA-kiirgus esineb atmosfääris kogu päeva ja tungib sügavale nahka, kus kahjustatud rakkude hulk jätab nahale vananemisilminguid, nagu sügavad kortsud ja elastsuse kadu. Orgaaniliselt loodud sünteetiline päikesekaitsevahend.
POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE – Steariinhapetest ja glütseriini polümeerist saadud rasvhapete sünteetiline segu. Kosmeetikatoodetes on tal mitu rolli -pehmendaja, emulgaator ja pindaktiivne aine, mistõttu on see hea valik ka niisutavate puhastusvahendite jaoks.
MICA – Vilgukivi, millest saadakse värvilist pigmenti. See on looduslikult toodetud ja sobib kasutada jumestuskreemides, ilma et tekitaks kahjulikke kõrvalmõjusid. Annab nahale sileda ja tervislikult särava välimuse ning sobib igale nahatüübile.
POLYGLYCERYL-6 BEHANATE – Glütseriinil ja beheenhappel põhinev koostisosa, mis stabiliseerib õli-vee segusid ehk emulsioone. On õrn, sünteetilisel teel valmistatud pehmendav emulgaator.
POLYGLYCERYL-6 STEARATE – Valmistatud steariinhappe estri ja teatud tüüpi glütseriini kombineerimisest. Toimib pehmendajana, emulgaatorina ja puhastusainena.
DISODIUM CEREARYL SULFOSUCCINATE – Dinaatriumtsetearüülsulfosuktsinaat on sulfosuktsiinhappe tsetearüülalkoholi poolestri dinaatriumsool, mida kasutatakse emulgaatorina kosmeetiliste õli- ja veeemulsioonide valmistamiseks.
CETYL ALCOHOL – Tsetüülalkohol on õrn rasvalkohol, mida kasutatakse pehmendava (niisutava koostisaine), emulgaatorina, paksendajana ja teiste koostisosade kandeainena. Seda võib saada looduslikult, nagu kookosrasvalkoholis, või sünteetiliselt. Mõlemat vormi peetakse naha jaoks ohutuks ja tõhusaks.
GERANIOL – Geraniool on meeldiva roosilaadse aroomiga monoterpeenalkohol, mida tuntakse paljude eeterlike õlide olulise koostisosana ning mida kasutatakse kosmeetika lõhnaühendina.
LIMONENE – Limoneeni leidub tsitrusviljade koortes ja teistes taimedes. Farmaatsiatoodete lisatakse limoneeni, et aidata meditsiinilistel salvidel ja kreemidel läbi naha tungida. Samuti kasutatakse limoneeni lõhnaainena, ta on kasutusel ka puhastusainena kosmeetika ja isikliku hügieenitoodete koostisena.
LINALOOL – Linalool on värvitu, küllastumata terpeenalkohol, mida leidub paljudest taimedest saadud eeterlikes õlides, meeldiva bergamoti lõhnaga õli.
KASUTAMINE
Kanda eelpuhastatud nahale päevasel ajal, levitage hoolikalt, et tagada ilus ühtlane jume ja
maksimaalne kaitse.
PS. Soovitame kanda alla sobiv seerum või kergema tekstuuriga kreem, et lisada nahale rohkem toite- või niisutava väärtusega komponente. Kui nahk on rasusem, siis soovi korral ja vanusest tingituna, kandke eelnevalt nahale niisutuse optimeerimiseks sobiv seerum.
KOOSTIS
Aqua, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Coco-Caprylate, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, Undecane, Polyglyceryl-6 Stearate, Ectoin, Polyglyceryl-6 Behenate, Polyglyceryl-6 Distearate, Jojoba Esters, Polyglyceryl-3 Beeswax, Cetyl Alcohol, Disodium Cetearyl Sulfosuccinate, Dimethylmethoxy Chromanol, Phytosphingosine, Polyacrylate Crosspolymer-6, Lysolecithin, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Pullulan, Gluconolactone, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Tropolone, Tridecane, Parfum, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77891, CI 75470, Mica, Hydrogenated Lecithin
CLEAN BEAUTY kontseptsioon.
-
Terviseohutus, mittetoksilised koostisained;
-
Ohutus loodusele – mitte reostada vett, säästa taimi, olla kliima suhtes neutraalne;
-
Eetika – loomkatseid ei tehta;
-
Koostisosade läbipaistvus tavakliendile.
Clean Beauty on elustiilist lähtuv trend, mis tuleneb sellest, et tarbijad on üha teadlikumad, kuidas enda ja planeedi eest hoolitseda. See ei ole moeröögatus. See on makrosuundumus, mis kasvab. Nõudlus tervislike ja keskkonnasõbralike toodete järele võtab kosmeetikatööstuses võimust.
Toodetes kasutatud koostis on täpselt Euroopa Liidu seadusandlusega reglementeeritud ja ei kujuta inimese tervisele mingit ohtu.
Tooted vastavad rahvusvahelise Hea tootmistava sertifikaadi standarditele. Hinnangud on kõigi näitajate osas “suurepärased”.
GOOD MANUFACTURING PRACTICE (GMP) on põhimõtete ja reeglite süsteem, mis tagab tootmisprotsessi iga etapi õige kulgemise, garanteerides kvaliteetse lõpptoote.
GMP rakendamine on laialt levinud ka toiduainete, kosmeetikatoodete, veterinaarpreparaatide, biotehnoloogia, arvutitehnoloogia jne. tootmises. GMP sertifikaadi eesmärk on tagada, et iga partii toodetel on samad omadused.